name | autoweek.cz

ID. Buzz a ID. Buzz Cargo je již možné konfigurovat

ID. Buzz a ID. Buzz Cargo je již možné konfigurovat

18.08.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Zákazníci si mohou sami nakonfigurovat ID. Buzz podle svých představ. Osobní verzi ID. Buzz Pro lze pořídit za cenu od 1 537 556 Kč vč. DPH, užitkový ID. Buzz Cargo od 1 189 110 Kč bez DPH.

Značka Volkswagen Užitkové vozy spustila pro své zákazníky webový konfigurátor nových modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo, které je možné na českém trhu objednávat v rámci předprodeje. Na webové stránce https://konfigurator.vw-uzitkove.cz/cc-cz/cs_CZ_LNF19/L/models je nově dostupný konfigurátor, v němž si zákazníci konfigurovat svůj ID. Buzz. Počáteční nabídka zahrnuje osobní variantu ID. Buzz Pro a užitkovou verzi ID. Buzz Cargo.

 

Pětimístný model ID. Buzz s výbavovým stupněm Pro začíná s cenou od 1 537 556 Kč včetně DPH, zatímco vstupní cena skříňové užitkové verze ID. Buzz Cargo byla stanovena na 1 189 110 Kč bez DPH. Sériová výbava v obou případech zahrnuje LED světlomety a asistenty, jako jsou systém Car2X (informuje o lokálních nebezpečích, například o konci stojící kolony za zatáčkou) nebo asistent pro nouzové brzdění Front Assist. ID. Buzz Pro má sériově navíc také tempomat a asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist.

 

Pohon obstarává vzadu uložený elektromotor, který poskytuje nejvyšší výkon 150 kW (204 k) a maximální točivý moment 310 N.m již od okamžiku rozjezdu. Elektrickou energii mu dodává sada lithium-iontových akumulátorů s využitelnou kapacitou 77 kWh (celková je 82 kWh) umožňující k dojezd až 423 km (Cargo: 425 km). Osobní ID. Buzz spotřebuje podle WLTP v průměru 20,6 kWh/100 km, užitková verze Cargo 20,4 kWh/100 km. Stejnosměrným proudem z rychlonabíjecího stojanu lze akumulátor nabít z 5 na 80 % za 30 minut při využití maximálního nabíjecího výkonu až 170 kW.

 

ID. Buzz Pro i ID. Buzz Cargo jsou vybaveny digitálními přístroji („Digital Cockpit“) s displejem 5,3“ a informačním a zábavním systémem informačním a zábavním systémem Ready 2 Discover s displejem 10“. Výbava rovněž zahrnuje multifunkční kameru pro optimalizaci funkcí systému Front Assist. Oba modely jsou síťově propojené a digitalizované. Díky bezdrátové technologii OTA (Over-the-Air) mohou být kdykoli aktualizovány.

 

Třímístný ID. Buzz Cargo má nákladový prostor o objemu 3,9 m3 v němž je místo pro dvě europalety, které lze uložit i napříč mezi podběhy kol. Nákladový prostor má v úrovni podlahy maximální délku 220 cm a šířku 173 cm. Nejvyšší užitečná hmotnost je 650 kg.

 

Volkswagen Užitkové vozy už výrobu ID. Buzz Pro i ID. Buzz Cargo zahájil v závodě v Hannoveru.