name | autoweek.cz

ID. Buzz a ID. Buzz Cargo na e-Salonu

ID. Buzz a ID. Buzz Cargo na e-Salonu

14.11.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Volkswagen Užitkové vozy na veletrhu e-Salon v Letňanech vystavil v české premiéře model ID. Buzz jak v osobní variantě, tak i v užitkové verzi ID. Buzz Cargo. Osobní verzi ID. Buzz Pro lze pořídit za 1 537 556 Kč vč. DPH, užitkový ID. Buzz Cargo od 1 189 110 Kč bez DPH.

Volkswagen Užitkové vozy nabízí osobní variantu ID. Buzz a užitkovou verzi ID. Buzz Cargo českým zákazníkům již od léta v rámci předprodeje. Pětimístný model ID. Buzz s výbavovým stupněm Pro začíná s cenou od 1 537 556 Kč včetně DPH, zatímco vstupní cena skříňové verze ID. Buzz Cargo byla stanovena na 1 189 110 Kč bez DPH. Prodej bude v České republice zahájen na začátku příštího roku.

 

ID. Buzz je dlouhý 471 cm a má rozvor náprav 299 cm. Přitom průměr zatáčení je jen 11 m. Osobní verze má variabilní zavazadlový prostor o objemu 1121 až 2205 l (ve dvoumístném uspořádání), zatímco užitková varianta Cargo se třemi případně dvěma sedadly poskytuje nákladový prostor o objemu 3,9 m3, užitečnou hmotnost 650 kg (připravuje se i verze se zvýšenou nosností 700 kg) a utáhne přívěs o hmotnosti až 1000 kg.

 

Pohon obstarává vzadu uložený elektromotor o výkonu 150 kW (204 k) a s točivým momentem 310 N.m. Na jedno nabití akumulátoru s využitelnou kapacitou 77 kWh lze ujet až 423 km, v případě užitkové verze Cargo 425 km.

 

V nabídce 30 vzájemně provázaných asistenčních systémů je i nejnovější generace asistentu Travel Assist se sdílenými daty a parkovací asistent Plus s pamětí.

 

„Nový ID. Buzz vzbuzuje již od zahájení předprodeje velký zájem mezi českými zákazníky. Proto mám velkou radost, že jim nyní tento progresivní model s ikonickým designem můžeme na veletrhu e-Salon představit naživo v české výstavní premiéře. U českých prodejců se výhradně elektricky poháněný ID. Buzz objeví na začátku příštího roku,“ říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice.

 

Do prodeje přichází pětimístná osobní verze. Do budoucna se přidá i šestimístná se třemi řadami sedadel a posléze i sedmimístná varianta s prodlouženým rozvorem. Připravuje se i rekreační verze ID. Buzz California.