name | autoweek.cz

Modernizace pro Volkswagen ID.3

Modernizace pro Volkswagen ID.3

02.03.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Volkswagen urychleně zareaguje na kritiku vzhledu svého základního modelu s elektrickým pohonem.

Modernizaci vzhledu kompaktního modelu ID.3, uvedeného na trh v roce 2020, Volkswagen původně plánoval až na rok 2024. Jenže reakce zákazníků na tento model s vysokými ambicemi ukázala, že mnozí z nich nepovažují vnější vzhled vozu za dost moderní a interiér neodpovídá nabídce nejnovějších technologií a s tvrzenými plasty působí lacině. Přitom se na trhu v poslední době objevilo mnoho vzhledově atraktivnějších konkurentů. Přitom přijetí a obchodní úspěch sesterských modelů ID.4 a ID.5 dokládá, že po technické stránce nelze kompaktním Volkswagenům na bázi platformy MEB nic zásadního vytknout.

 

U Volkswagenu na kritiku urychleně zareagovali a připravili modernizovanou podobu ID.3. Nová příď působí sportovněji a dynamičtěji, byť vůz po stránce výkonnosti nepřináší nic nového. Zadní svítilny jsou nyní funkční po celé šířce.

 

Interiér dostal měkčí materiály na horní straně dveří a přístrojové desky. Aplikace z umělé kůže s ozdobným prošíváním a stříbrné pruhy na větracích otvorech posouvají vzhled blíž k prémiovosti a odpovídají relativně vysoké ceně na kompaktní automobil. Atraktivnější jsou i nabízená barevná řešení, závislá na úrovni výbavy, která nahrazují dosavadní odstíny šedé.

 

Nově dostávají všechna ID.3 12“ displej a je možné si předplatit různé funkce na omezenou dobu nebo na stálo. Ostatní prvky se ale nemění vč. 3D head-up displeje s funkcí rozšířené reality a displeje řidiče 5,3“ s ovládáním na multifunkčním volantu. K dispozici už i pro ID.3 je nyní Travel Assist se sdílenými daty.

 

Modernizovanou podobu už lze objednávat, nicméně přesné možnosti konfigurace a ceny budou oznámeny až v dubnu. Nabídka verzí se má rozšířit směrem nahoru i dolů od základní verze s menším akumulátorem po variantu GTX.