name | autoweek.cz

Modernizovaný ID.3 přijde na jaře 2023

Modernizovaný ID.3 přijde na jaře 2023

02.12.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Den poté, co Volkswagen ztenčil nabídku ID.3 v online konfigurátoru na jedinou verzi Go! se základní cenou tohoto „lidového“ elektromobilu 1 228 900 Kč, potvrdila automobilka premiéru „nového ID.3“ na jaře 2023.

V průběhu příštího roku se základní model na platformě MEB začne vyrábět nejen jako dosud ve Cvikově a Drážďanech, ale také v hlavním závodě ve Wolfsburgu v Dolním Sasku, aby byla uspokojena vysoká poptávka zákazníků. Takzvaná druhá generace modelu ID.3, který byl uveden na trh v roce 2020, je ve skutečnosti jen lehkým faceliftem, jenž má pomoci navázat na dosavadní prodejní úspěch -  za tři roky bylo v Evropě dodáno téměř 180 000 těchto vozů navržených na základě modulární platformy pro elektromobily MEB (Modularer E-Antriebsbaukasten). Světová premiéra nového Volkswagenu ID.3 je očekávána na začátku března 2023, první vozy se na českém trhu objeví v červnu příštího roku.

 

Nové ID.3 bude dodáváno s nejnovější generací softwaru, která zlepšuje výkon systému a dokáže přijímat bezdrátové aktualizace OTA (Over-the-Air). Kromě toho byla rozšířena sériová výbava o displej 12“ (30,5 cm), vyjímatelnou podlahu zavazadlového prostoru a středovou konzoli se dvěma držáky nápojů. Nabíjení usnadní inteligentní plánovač tras.

 

Zveřejněné kresby ukazují drobné změny na předním nárazníku a vertikální přívody vzduchu pro zlepšení aerodynamiky. Aktualizace tvaru karoserie nebo světlometů se však zdají být minimální. Jen vzadu již nejsou světelné lišty ve dveřích zavazadlového prostoru řešeny jako odrazky, ale jako součást zadních svítilen.