name | autoweek.cz

Opel obnoví jméno Frontera pro nové SUV

Opel obnoví jméno Frontera pro nové SUV

25.01.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Nové SUV značky Opel se bude jmenovat Frontera. Rozšíří nabídku plně elektricky poháněných modelů značky. První snímky nové Frontery a detailnější informace Opel uvolní během několika příštích týdnů.

Opel letos představí svůj nové SUV Frontera. Oživí tak označení, které se poprvé objevilo v 90. letech na robustních SUV vyráběných v licenci od Isuzu. Jméno klasického terénního vozu z Rüsselsheimu, jehož výroba byla ukončena v roce 2004, se vrátí s nástupcem malého crossoveru Crossland, který byl uveden na trh v roce 2017.

 

Nová Frontera s robustní interpretací vzhledu značky Opel bude prvním sériově vyráběným vozidlem, které ponese nové logo značky Opel. Od uvedení na trh bude k dispozici také jako elektricky poháněný vůz s akumulátory, což představuje další důležitý krok Opelu na cestě stát se plně elektrickou značkou. Nová Frontera bude propagována jako elektromobil, ačkoli budou k dispozici i verze se spalovacími motory. Na trh bude uvedena ještě letos.

 

Nová Frontera se má vyznačovat svou prostorností a variabilitou. Chce se orientovat na zákazníky s aktivním životním stylem i rodiny. Díky atraktivní ceně chce zpřístupňovat individuální mobilitu širokému spektru kupujících.

 

Současný Crossland je jedním z posledních pozůstatků dědictví Opelu od koncernu General Motors. Je postaven na platformě vyvinuté společně GM se skupinou PSA, která se v roce 2021 spojila s Fiat Chrysler Automobiles a vytvořila Stellantis. Citroën letos uvede na trh nástupce modelu C3 Aircross, což je sesterský model Crosslandu. Bude založený na platformě Stellantisu pro levné vozy Smart Car a slibuje být cenově velmi dostupným elektromobilem pro nejširší klientelu. Zveřejněný profil Frontery ale naznačuje poněkud větší vůz než je připravovaný Citroën ë-C3.

 

Opel letos uvede na trh také druhou generaci kompaktního SUV Grandland. Grandland bude stát na platformě STLA Medium společnosti Stellantis a v elektrické verzi nabídne dojezd až 700 km.