name | autoweek.cz

Opel poprvé ukázal novou Fronteru

Opel poprvé ukázal novou Fronteru

10.04.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Opel představuje nové malé SUV Frontera, která nakonec bude k dispozici nejen jako elektromobil, ale i s mild-hybridním pohonem.

S modelem Frontera Opel letos uvede na trh nové SUV, s nímž oživí jméno dávno odloženého ortodoxního offroadu 4x4 z produkce Isuzu. Frontera jako první model ponese přepracované logo značky. Černá příď Vizor integruje LED světlomety a blesk Opelu do jednoho prvku.

 

Nástupce modelu Crossland bude od začátku k dispozici jako elektromobil. Zákazníci se navíc budou moci rozhodnout také pro varianty se 48 V mild-hybridním systémem.

 

Interiér charakterizují dva 10“ displeje a nový volant. Pro zákazníky, kteří dávají přednost používání vlastního mobilního zařízení, nabídne nová Frontera volitelnou stanici pro chytré telefony. Jakmile je tato stanice připojena prostřednictvím aplikace, vlastní telefon se stane řídicí jednotkou infotainmentu kterou lze ovládat také pomocí mechanických ovladačů.

 

Objem zavazadlového prostoru vozu s délkou kolem 440 cm bude přes 460 l a až 1600 l se sklopenými zadními sedadly.

 

Opel Frontera chce podle generálního ředitele Opelu Floriana Huettla oslovit ty zákazníky, kteří chtějí, aby jejich vůz vyčníval z davu: „Je to perfektní vůz pro městská centra a jejich přilehlé oblasti a nabízí klidný a relaxační zážitek z jízdy.“

 

Další technické detaily budou oznámeny v polovině května, kdy bude mít nová Frontera světovou premiéru. Lze ale předpokládat osvědčenou techniku Stellantisu, tedy elektrický pohon s elektromotorem o výkonu 115 kW (156 k) a akumulátorem o kapacitě 51 kWh, stejně jako zážehový 1,2 l turbo o výkonu 100 kW (136 k) se dvouspojkovou převodovkou.