name | autoweek.cz

Penske objednává 750 Fordů E-Transit

Penske objednává 750 Fordů E-Transit

19.04.2022 | Vladimír Rybecký | Doprava

Společnost Penske Truck Leasing objednala 750 elektricky poháněných dodávek Ford E-Transit. Tento krok navazuje na úspěšné testování těchto vozidel koncem minulého roku.
Společnost Penske Truck Leasing očekává, že první várku Fordů E-Transit převezme během několika příštích týdnů. První vozidla budou k dispozici v jižní Kalifornii. Další lokality po celých Spojených státech budou postupně zaváděny později v průběhu roku.
 
President Penske Truck Leasing Art Vallely uvedl, že nová vozidla budou zákazníkům nabízena formou pronájmu i full-service leasingu. Také uvedl, že dlouhodobé plány společnosti zahrnují přidání dalších dodávek E-Transit do její širší sítě půjčoven a leasingových míst po celé Severní Americe. Ford E-Transit je první plně elektrická dodávka od velké automobilky v USA. Je k dispozici v osmi konfiguracích, včetně tří výšek střechy a tří délek, a má dojezd 202 km.
 
Tento krok přichází v době, kdy několik logistických společností, jako jsou FedEx, UPS a součásti Deutsche Post DHL, experimentuje s elektricky poháněnými nákladními vozidly a dodávkami v rámci svých vlastních plánů vozidel s nulovými emisemi.
 
Přední světový poskytovatel dopravních služeb Penske Truck Leasing je součástí společnosti Penske Transportation Solutions se sídlem v Readingu v Pensylvánii. Provozuje 372 000 vozidel a obsluhuje zákazníky z více než 1300 míst v Severní Americe, Jižní Americe, Evropě, Austrálii a Asii. Poskytuje full-service leasing nákladních a užitkových vozidel, smluvní údržbu, půjčovny nákladních a užitkových vozidel, prodej použitých nákladních a užitkových vozidel, řízení dopravy a skladů a řešení pro řízení dodavatelských řetězců.