name | autoweek.cz

První plně elektrický Jeep bude Avenger

První plně elektrický Jeep bude Avenger

26.09.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Na říjnovém autosalonu v Paříži Jeep představí své první plně elektricky poháněné SUV pro Evropu Avenger.

Jeep plánuje, že do konce dekády budou mít všechna jeho vozidla prodávaná v Evropě a polovina dodávaných v USA elektrický pohon s akumulátory. Už do konce roku 2025 chce v Evropě uvést čtyři plně elektrická SUV. V rámci elektrifikace Jeep dosud nabízel jen plug-in hybridy.

 

Jako plně elektrický Jeep bude v Evropě příští rok debutovat nový model Avenger. Vozidlo, které se bude v nabídce nacházet pod modelem Renegade, se má vyrábět v polském závodě Stellantisu Tychy. Kompaktní SUV bylo odhaleno začátkem tohoto roku jako součást dlouhodobého strategického plánu Stellantis Dare Forward a potí byl vystaven na autosalonu NAIAS v Detroitu. Uvedení Jeepu Avenger na trh je plánováno na začátek roku 2023. „Nový Avenger nabídne schopnosti značky Jeep ve formátu vhodném pro evropský trh. Toto moderní, zábavné a emotivní SUV osloví stále rostoucí počet zákazníků, kteří u značky Jeep hledají schopnou, moderní a plně elektrickou alternativu,“ řekla šéfka Jeep Europe Antonella Brunová.

 

Do konce roku 2025 budou ještě následovat nově vyvinutý originální terénní vůz Recon a v segmentu prémiových SUV s elektrickým pohonem Wagoneer S. Jeep Recon, od počátku navrhovaný pro elektrický pohon všech kol, se veřejnosti představí příští rok a vyrábět se začne v roce 2024. Velký Wagoneer S má mít výkon 440 kW (600 k) a vývojovým cílem je dojezd kolem 650 km. Wagoneer bude v prodeji i jako plug-in hybrid, ovšem jen v Severní Americe. Také Wagoneer se má oficiálně představit v roce 2023, jeho výroba začne v roce 2024 a má se prodávat i v Evropě.