name | autoweek.cz

Šest elektromobilů Škoda do roku 2026

Šest elektromobilů Škoda do roku 2026

25.04.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Škoda Auto rozšíří nabídku čistě elektrických vozů do roku 2026 na šest modelů. Enyaq, který se dočká modernizace v roce 2025, doplní vozy s pracovními názvy Small, Compact, Combi a Space. Oficiální název modelu Compact bude Elroq.

Škoda Auto plánuje do roku 2026 rozšířit svou nabídku na celkem šest čistě elektricky poháněných modelů. Kromě modelů Škoda Enyaq a Enyaq Coupé, které budou v roce 2025 modernizovány v souladu s novým designovým jazykem Modern Solid, plánuje Škoda Auto představit čtyři nové vozy: Small jako základní model ve třídě malých SUV, Compact, plně elektrický nástupce SUV Karoq, který bude mít oficiální název Elroq, Combi a Space, což bude sériová verze konceptu Vision 7S. Škoda Auto investuje do roku 2027 do e-mobility 5,6 miliardy eur.

Enyaq iV a Enyaq Coupé iV, které byly uvedeny na trh v letech 2020 resp. 2022 jako první modely značky Škoda postavené na modulární platformě pro elektromobily MEB koncernu Volkswagen, budou v roce 2025 modernizovány, aby odrážely nový designový jazyk, který byl poprvé představen na studii Vision 7S a bude charakteristický pro všechny budoucí čistě elektrické modely značky Škoda.

 

Prvním připravovaným čistě elektrickým vozidlem bude Elroq, který je plánován na rok 2024. Bude se jednat o plně elektrického nástupce SUV Karoq a s délkou přibližně 450 cm. Při výroční tiskové konferenci generální ředitel společnosti Škoda Auto Klaus Zellmer uvedl, že se Elroq bude vyrábět v Mladé Boleslavi.

 

Budoucí základní model nese pracovní název Small. Půjde o malý městský crossover s cenou kolem 25 000 eur (588 000 Kč), díky němuž má být elektromobilita dostupná širokému spektru zákazníků. Půjde o ekvivalent vozu Volkswagen představeného jako koncept ID. 2all. Small s délkou přibližně 410 cm nabídne podobný objem zavazadlového prostoru jako Scala. Bude se vyrábět v továrně koncernu Volkswagen ve Španělsku a na trh bude uveden v roce 2025.

 

Mezi čtyřmi novými modely bude hrát klíčovou roli Combi. Tento model o délce přibližně 470 cm, tedy jako Octavia, bude prvním plně elektrickým kombi značky Škoda, které převezme výhody této mimořádně oblíbené a úspěšné karosářské verze do éry elektromobility. Čistě elektrické kombi bude uvedeno na trh v roce 2026.

 

Největší budoucí elektromobil Škoda nese pracovní název Space a představuje sériovou verzi sedmimístného konceptu Vision 7S. Bude měřit zhruba 490 cm a bude vrcholem nabídky značky Škoda.