name | autoweek.cz

Škoda Kodiaq, klíčové informace

Škoda Kodiaq, klíčové informace

06.10.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Škoda Kodiaq je na trhu od roku 2016 a v roce 2021 přišla mírná modernizace tohoto veleúspěšného vozu. Nyní je připraveno nové vydání, které přináší víc prostoru a nový zajímavý koncept ovládání. Nový Kodiaq bude uveden na jaře 2024.

Druhá generace Škody Kodiaq nyní nabízí ještě více prostoru a přináší s sebou některé novinky, jako jsou LED matrix světlomety s horizontálním světelným pásem. Kodiak je také prvním vozem s vloni představeným novým designovým stylem Modern Solid. S délkou 476 cm Kodiaq narostl oproti svému předchůdci o 6 cm. Tím se ještě víc zlepšila už tak vynikající prostornost.

 

V interiéru je nový 13“ multimediální dotykový displej. Přímo pod ním jsou tři otočné ovladače s vestavěnými displeji Smart Dials. Nový koncept ovládání přináší haptický dojem vysoké kvality a otočná tlačítka lze různě programovat. Novinkou pro Kodiaq je také poprvé nabízený head-up displej. Ve středové konzoli lze navíc indukčně nabíjet současně dva smartphony. To vše jsou inovace, jaké jinde v rámci koncernu VW zatím nenajdeme.

 

Poprvé je v nabídce i plug-in hybrid, který zde přichází ve druhé generaci, takže slibuje ujet přes 100 km a rychle se nabíjet výkonem až 50 kW, což oboje zcela mění možnosti využívání tohoto v poslední době hodně kritizovaného systému pohonu.