name | autoweek.cz

Škoda Octavia First Edition exkluzivně pro zákazníky v ČR

Škoda Octavia First Edition exkluzivně pro zákazníky v ČR

22.02.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Modernizovaná Škoda Octavia přijíždí na český trh v bohatě vybavené zaváděcí edici First Edition s cenou od 799 900 Kč včetně DPH. Pro náročnější zájemce bude ještě víc vybavená varianta First Edition Ultimate za doporučenou cenu od 989 900 Kč.

Krátce po představení modernizované podoby uvádí české zastoupení limitovanou edici Octavia First Edition. Autorizovaní obchodníci na ni již nyní přijímají objednávky. Pro tuzemský trh je určen omezený počet vozů, po jejichž vyprodání se nabídka rozroste o další specifikace dle standardního prodejního programu.

 

Exkluzivní výbava pro první české zájemce o limitovanou edici Octavia First Edition zahrnuje např. 17“ kola Rotare Aero, adaptivní vedení v jízdním pruhu, prediktivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek, zadní parkovací kameru, 13“ infotainment s navigací, volbu jízdního režimu, bezklíčové zamykání a startování Kessy s alarmem, virtuální pedál, vyhřívání předních sedadel a volantu, vyhřívání čelního skla a mnoho dalších prvků. Doporučené prodejní ceny začínají na 799 900 Kč vč. DPH s motorem 1,5 TSI 110 kW a přímo řazenou převodovkou, resp. 899 900 Kč s turbodieselem 2,0 TDI 110 kW a automatickou převodovkou DSG. Uvedené ceny platí pro liftback, za kombi si zákazník připlatí 40 000 Kč.

 

Pro ještě náročnější zájemce je připravena Octavia First Edition Ultimate, která nabídne mj. 18“ kola Lerna, panoramatický kamerový systém, osvětlení nástupního prostoru, head-up displej, asistovanou jízdu 1.5+, adaptivní podvozek DCC, kožený interiér Suite s Top ergonomickými předními sedadly s ventilací a masážní funkcí nebo vyhřívání zadních sedadel. Tato varianta je k dostání výhradně s motorem 2,0 TDI 110 kW a sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG za doporučenou cenu 989 900 Kč včetně DPH pro verzi liftback, resp. 1 029 900 Kč pro kombi.

 

Vozy Škoda Octavia First Edition lze již objednávat. Vůz si mohou zájemci vybírat prostřednictvím webového konfigurátoru nebo u autorizovaných prodejců. První automobily budou zákazníkům předány na přelomu druhého a třetího čtvrtletí.