name | autoweek.cz

Škoda osvěží Karoq

Škoda osvěží Karoq

09.11.2021 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Po půl milionu prodaných vozů za čtyři roky nastal čas, aby Škoda aktualizovala jednu ze svých hvězd. Omlazený model Karoq se představí 30. listopadu v rámci digitální prezentace pro média. Žádná revoluce se ale nedá čekat.
Kompaktní SUV sice nejsou ideálem pro environmentalisty, nicméně prodejní čísla mluví jasně. Mezi ty nejoblíbenější už od svého uvedení na jaře 2017 patří Škoda Karoq půl milionem dodaných vozů. V prvním pololetí dokonce šlo o po Octavii druhý nejprodávanější model značky. Také díky modelu Karoq v roce 2020 činil podíl SUV vozů téměř 40 % celosvětového prodeje značky Škoda. Tento model vyrábí v České republice, na Slovensku, v Rusku a v Číně.
 
Kromě několika detailů, jako jsou mřížka chladiče nebo světelný podpis, se Karoq nijak zásadně nezmění. Podobně tomu bude i v interiéru, kde si Karoq, na rozdíl od nejnovějších modelů, ponechá dotykový displej integrovaný do přístrojové desky. Také po mechanické stránce zůstane vše při starém, tedy u motorů TSI a TDI - plug-in hybridní pohon zůstává vyhrazen pro Superb a Octavii.