name | autoweek.cz

Sportovec z Rüsselsheimu Opel Grandland GSe

Sportovec z Rüsselsheimu Opel Grandland GSe

27.10.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Krátce po Astře GSe Opel uvádí další dynamický model své nové elektrifikované subznačky. Vysoce výkonné hybridní SUV se stálým elektrickým pohonem všech kol Opel Grandland GSe se bude vyrábět v Eisenachu.

Opel Grandland GSe spojuje výkon turbomotoru 1,6 l se dvěma elektromotory – po jednom na každé nápravě. Výsledkem je systémový výkon až 221 kW (300 k). Přitom Opel slibuje spotřebu benzinu 1,3 l/100 km podle WLTP.

 

Grandland GSe je dynamické kompaktní SUV, které chce zaujmout zákazníky toužící nejen řídit elektrifikované SUV, ale požadují, aby bylo ještě sportovnější. GSe zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 235 km/h (135 km/h čistě elektricky). Stejně jako u Astry GSe k dynamickému zážitku z jízdy přispívá i naladění podvozku a řízení. Vzpěry McPherson na přední nápravě a víceprvkovou zadní nápravou doplňují tužší pružiny a tlumiče, které nabízejí různé charakteristiky tlumení v závislosti na jízdní situaci.

 

Také design působí dynamičtěji s 19“ koly z lehké slitiny, inspirovanými plně elektrickým modelem Manta GSe, speciálním difuzorem a nápisem GSe na zádi. Za příplatek je k dispozici černá kapota.

 

V interiéru jsou exkluzivní sportovní sedadla GSe s ergonomickým designem, certifikací AGR a čalouněním Alcantarou.