name | autoweek.cz

Tajuplný projekt Volkswagen Trinity

Tajuplný projekt Volkswagen Trinity

06.03.2021 | Vladimír Rybecký | Aktuality

V rámci představení plánů proměny značky Volkswagen v nejbližší budoucnosti Accelerate její šéf Ralf Brandstätter také zmínil nejzajímavější a zároveň nejutajovanější projekt Trinity, elektromobil, který má být uveden do sériové výroby ve Wolfsburgu v roce 2026.
Šéf značky Volkswagen Ralf Brandstätter již v lednu naznačil, že se ve Wolfsburgu pracuje na ploché platformě nové generace SSC (Scalable Systems Platform) pro elektromobil Trinity, zcela odlišné od modelů řady ID vyráběných ve Cvikově na bázi koncernové platformy pro elektromobily MEB.
 
Brandstätter poprvé naznačil, že má jít o nový prestižní model, který by měl přijít v roce 2026 do sériové výroby ve Wolfsburgu. Podle zveřejněného profilu půjde o prodloužený sedan/liftback se střechou ve tvaru kupé. Podle dostupných informací by velikost vozu měla být někde mezi kompaktním hatchbackem ID.3 a plánovaným elektricky poháněným Passatem Aero-B dlouhým více než 450 cm, tedy s délkou více než 4 metry.
 
Brandstätter prohlásil, že Trinity nastaví nové standardy pokud jde o dojezd a míru autonomního řízení. „Trinity se pro naše zákazníky stane jakýmsi pomyslným strojem času, protože jim během jízdy ušetří čas a zbaví je stresu - na počátku s dojezdem více než 600 km a autonomním řízením na úrovni úroveň 2+, ale technicky by mělo být toto vozidlo již připraveno na úroveň 4. Funkce, v jejímž rámci řidič může dočasně zcela předat odpovědnost za řízení vozidla, může být implementována později, jakmile budou vyjasněny všechny právní a technické otázky. To by mělo být možné do roku 2030,“ uvedl Brandstätter.
 
Základem pro Trinity má být škálovatelná platforma SSC (Scalable Systems Platform) nové generace, která bude dále rozvíjet současnou platformu MEB a v Trinity bude použita poprvé. Software vzejde z nové vlastní organizace Car.Software pro, která byla založena v loňském roce.
 
„Tato technologie se nesmí stát privilegiem jen pro vyvolené. Díky naší modularitě a výrobě ve velkém měřítku zajistíme, aby byla dostupná pro mnoho lidí,“ dodal Ralf Brandstätter.