name | autoweek.cz

VinFast s novinkami na CES

VinFast s novinkami na CES

10.01.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Vietnamská společnost VinFast Auto na veletrhu CES 2024 v Las Vegas oficiálně v celosvětové premiéře uvedla svůj nejnovější elektricky poháněný model VF 3. VinFast Auto zde ukazuje i svůj nový koncept elektromobilu VF Wild.

Šest měsíců po debutu ve Vietnamu uvádí VinFast na veletrhu CES 2024 v Las Vegas své mini SUV VF 3 na celosvětové trhy. Toto mini SUV ukazuje nový rozměr městské mobility pro každého. Kombinuje praktičnost a robustní styl. S velkou světlou výškou a 16“ koly podtrhuje praktickou konstrukci vozidla a jeho schopnost pohybovat se v různých typech terénu. Čtyřmístné mini-SUV je dlouhé 319 cm a slibuje dojezd přes 200 km. Vyniká optimální ovladatelností pro pohyb v městských ulicích.

 

Interiér s minimalistickým uspořádáním poskytuje dostatek prostoru. Informační funkce jsou součástí standardní výbavy. Patří mezi ně pokročilý infotainment s 10“ displejem vybavený systémy Android Auto a Apple Carplay. Sklopná sedadla ve druhé řadě umožňují zvětšit zavazadlový prostor na objem 550 l.

 

Paní Tran Mai Hoa, zástupkyně generálního ředitele pro prodej a marketing společnosti VinFast Global, uvedla: „S globálním uvedením modelu VF 3 na trh poskytujeme nového společníka generaci mladých řidičů, kteří vedle osobitosti oceňují i praktičnost. Cílem modelu VF 3 je uvolnit představy o městské mobilitě, která je nejen udržitelná, ale také dostupná pro každého.“ Během roku 2024 chce společnost VinFast na model VF 3 zahájit přijímání rezervací.

 

Společnost VinFast Auto na veletrhu CES 2024 představuje i svůj koncept elektromobilu VF Wild. Jde o první pokus společnosti VinFast o pickup s výjimečným výkonem, který uspokojí novou generaci zákazníků hledajících inovace a ekologickou šetrnost bez kompromisů v oblasti výkonu a odolnosti.

 

S celkovou délkou 5324 mm se VF Wild řadí do kategorie středně velkých pickupů (podle severomerických kritérií). VF Wild představuje budoucnost, v níž je elektromobilita všeobecně dostupná, vhodná pro životní prostředí a vybízí zákazníky, aby se vymanili z městské rutiny a plně se ponořili do krás přírody. Koncept VF Wild byl vyvinut ve spolupráci společnosti VinFast s australským designovým studiem Gomitiv. Design, jehož vývoj trval více než 8000 hodin, zaujme výraznou estetikou Fluid Dynamism. Paní Tran Mai Hoa doplnila: „Není to jen nový produkt v naší nabídce - ukazuje naši snahu pustit se do rychle se rozvíjejícího a prosperujícího trhu elektrických pickupů.“