name | autoweek.cz

Volkswagen představuje ID. GTI Concept

Volkswagen představuje ID. GTI Concept

03.09.2023 | Vladimír Rybecký | Aktuality

ID. GTI Concept, představený na veletrhu IAA Mobility v Mnichově, poskytuje konkrétní představu o tom, jak Volkswagen přenese označení GTI do elektrické budoucnosti.

Značka Volkswagen do roku 2027 uvede na trh 11 nových plně elektricky poháněných modelů - od kompaktního vozu s cenou pod 25 000 eur až po rodinný sedan. V budoucnu budou u vybraných modelů ID k dispozici také sportovní verze GTI.

 

Generální ředitel společnosti Volkswagen osobní vozy Thomas Schäfer řekl: „V průběhu posledních měsíců jsme změnili orientaci značky Volkswagen. Naše kroky jsou vždy zaměřeny na otázku, co od nás zákazníci očekávají. Kompletní nabídka naší nové orientace je poprvé k vidění na veletrhu IAA Mobility. Volkswagen přináší to, co zákazníci chtějí: ať už jde o elektromobily, vozy se spalovacím motorem nebo hybridní vozy - všechny naše nové modely přesvědčí příjemnou hospodárností, intuitivním ovládáním a vysokou kvalitou, která je patrná ve všech oblastech. Plníme tak svůj slib, že se opět zcela zaměříme na potřeby zákazníků.“

 

Se studií ID. GTI Concept na veletrhu IAA Mobility Volkswagen poprvé předvádí, jak se značka GTI přenese do éry elektromobility. ID. GTI Concept vychází z vozu ID. 2all s platformou MEB Entry. Je dlouhý 4104 mm (rozvor náprav 2600 mm). Sériová verze by se měla na silnicích objevit v roce 2027.