name | autoweek.cz

Volkswagen Taigo je připraven k jízdě

Volkswagen Taigo je připraven k jízdě

13.12.2021 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Volkswagenu rozšiřuje svou nabídku v segmentu malých vozů - k Polu a T-Crossu přichází na trh nové Taigo. Nový tvar karoserie přijímá módní trend SUV kupé.
Módní trend SUV kupé vstupuje i do segmentu malých vozů - Volkswagen uvádí na trh model Taigo vyvinutý v Brazílii. Přijíždí výhradně s pohonem předních kol je k dispozici jako 1,0 TSI volitelně se 70 kW (95 k) s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou nebo 81 kW (110 k) s šestirychlostní přímo řazenou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou a jako 1,5 TSI/110 kW (150 k) se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (DSG).
 
Lze jej možné vylepšit pomůckami řidiče jako jsou IQ.Drive Travel Assist pro semiautonomní jízdu a světlomety IQ.Light LED Matrix včetně světelného proužku v masce chladiče (standardně na palubě od výbavové linie Style). Ústředním prvkem v interiéru je standardně dodávaný digitální kokpit a nová generace informačních a zábavních systémů MIB.
 
Taigo, dlouhé 427 cm, se nabízí ve čtyřech úrovních výbavy včetně sportovní R-Line. Základní cena pro modelu Taigo s motorem 1,0 TSI/70 kW (95 k) je 484 900 Kč.