name | autoweek.cz

Seat Ateca vítězem AutoBest 2017

Seat Ateca vítězem AutoBest 2017

15.12.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Peugeot i-Cockpit získal ocenění SmartBest 2016, cena SafetyBest 2016 byla udělena organizaci EuroNCAP a cena SportBest 2016 jeurčena pro Alejandra Agaga, ředitele organizace Formula E Holding.
Seat Ateca byl zvolen vítězem ankety AutoBest 2017, ocenění pro The Best Buy Car of Europe 2017, tedy automobil, který je nejlepší koupí v Evropě pro rok 2017. Se ziskem 1672 bodů Ateca získala první místo s náskokem 72 bodů před Peugeotem 3008. Toyota C-HR skončila třetí se 1469 body. V celkovém pořadí následovaly Citroën C3 a Kia Niro.
 
„Byl to velmi vyrovnaný souboj při hlasování 31 porotců, poprvé zastupujících dosud největší počet evropských zemí. Seat Ateca přesvědčil členy poroty ve všech ohledech, což jej vyneslo do vedoucího postavení v celkovém bodovém součtu. Ateca je velmi přesvědčivým vyjádřením konceptu značky Seat „Vytvořeno v Barceloně“, nové filosofie uváděné španělskou automobilkou. Jménem členů poroty i svým vlastním bych chtěl pogratulovat všem lidem zapojeným do tohoto projektu. Rovněž je mi potěšením uvítat první vítězství značky Seat v historii AutoBest,“ řekl president poroty AutoBest Ilia Seliktar.
 
„Poprvé byli čtyři z pěti finalistů SUV/crossovery. To je jasným dokladem toho, že porota AutoBest reaguje na změny ve složení evropského trhu. Navíc dva z finalistů jsou vybaveni hybridním pohonem. To je také v AutoBest poprvé. Ale je to v souladu se současným otevíráním prostoru pro použití hybridních technologií. Věříme, že vzhledem k potížím, s nimiž se na mnoha evropských trzích stále více potýkají vznětové motory, hybridní technologie jsou v postavení aby zaujímaly prostor uvolňovaný naftou,“ řekl zakladatel a předseda AutoBest Dan Vardie.
 
Porota AutoBest se rozrostla na celkem 31 členů se zastoupením pěti nových zemí - Dánska, Německa, Finska, Malty a Švýcarska. Od 29. září 2016 se nezávislá porota AutoBest stala co do počtu zastoupených zemí největší na světě.
 
Cena SmartBest 2016 byla přiřčena pro Peugeot i-Cockpit®. Peugeot 3008 SUV s novým i-Cockpitem® představuje 100% digitální svět s 12,3“ přizpůsobitelným digitálním displejem podporovaným volně umístěným 8“ dotykovým displejem, kompaktním volantem s vestavěnými ovládacími prvky a elektrickým ovládáním automatické převodovky. To vše bylo navrženo tak, aby byl posílen zážitek z jízdy.
 
Vítězem ceny SafetyBest 2016 se stala organizace EuroNCAP. Toto ocenění je uznáním za vynikající činnost této neziskové organizace věnovanou bezpečnosti. AutoBest oceňuje postup, jakým se EuroNCAP daří zachovávat relevanci jejích crash testů v průběhu času v souladu s nejnovějším vývojem technologií v oblasti bezpečnosti.
 
Alejandro Agag, generální ředitel Formula E Holdings, se stal vítězem SportBest 2016. V době, kdy se elektromobily začaly na různých trzích získávatstále významnější postavení, je ocenění této disciplíny motoristického sportu, určené výhradně pro elektrický pohon, přirozeným vývojem. Je zásluhou Agaga, že položil základ pro úspěch seriálu formule E. On hrál rozhodující roli při uvedení tohoto šampionátu do světa motoristického sportu, kde se vůně benzinu a ohlušující hluk motorů dosud vnímal jako naprostá nutnost. Auta formule E dokáží být klidnější, nicméně jejich souboje nejsou o nic méně vzrušující.

Tento rok se porota AutoBest rozhodla neudělit cenu TechnoBest.
 
Držitelé cen CompanyBest, ManBest, DesignBest a EcoBest byli oznámeni po autosalonu v Paříži.
 
16. slavnostní vyhlášení cen AutoBest se uskuteční 2. února 2017 v Lisabonu. V souladu s tradicí mezinárodní porota AutoBest předává svá ocenění každý rok v jiné zemi. Galavečer v roce 2017 bude prvním od posledního rozšíření poroty  AutoBest. Předchozí galavečer AutoBest se konal v Miláně v Itálii.
 
Evropská porota AutoBest děkuje čtenářům z celé Evropy za podporu projektu a PR pracovníkům v rámci automobilového průmyslu za poskytnutí veškeré podpory při organizování setkání a testů nových produktů.
 
Organizace AutoBest byla založena v roce 2001 s revolučním konceptem hledání auta, které je tou nejlepší koupí na evropských trzích. V porotě už je zastoupeno 31 evropských zemí. Vítěz ankety AutoBest musí být tou nejlepší nabídkou pro většinu evropských zákazníků. Porota AutoBest při svém rozhodování používá transparentní volební systém vycházející z komplexní matrice 13 kritérií s různou váhou. Před svým rozhodováním porota AutoBest pořádá společné představení pěti vozů zvolených za finalisty a společné testovací jízdy. Oboje se letos uskutečnilo v testovacím areálu ve Vairanu v Itálii.
 
Země zastoupené v organizaci AutoBest: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irská republika, Itálie, Kypr, Maďarsko, Malta, Makedonie, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina a Velká Británie.