name | autoweek.cz

Nová Toyota Yaris míří k českým zákazníkům

Nová Toyota Yaris míří k českým zákazníkům

04.05.2020 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Předprodej čtvrté generace modelu Toyota Yaris začal. Nový Yaris byl opět kompletně navržen v Evropě pro evropský trh. Vyrábět se bude ve francouzském Valenciennes a od příštího roku také v závodě TPCA v Kolíně.
Čtvrtá generace Toyoty Yaris jako první vůz v segmentu malých aut využívá novou podvozkovou platformu TNGA-B (Toyota New Global Architecture). Yaris nové generace byl opět kompletně navržen v Evropě pro evropský trh. Vyrábět se začne v červnu ve francouzském Valenciennes a od příštího roku také v závodě TPCA ve středočeském Kolíně, kde se již vyrábí model Aygo. Yaris se tak od příštího roku stane první hybridní Toyotou vyráběnou v ČR.
 
Nový Yaris s novou platformou GA-B je proti předchůdci širší a má prodloužený rozvor náprav o 50 mm ačkoliv je vůz o 5 mm kratší. V nabídce motorizací je kromě tříválce 1,0 VVT-i/53 kW (72 k) i nový nepřeplňovaný zážehový tříválec 1,5 Dynamic Force o výkonu 89 kW (121 k) a jeho hybridní verze 1,5 Hybrid Dynamic Force s výkonem 65 kW (88 k), která poskytuje zvýšení systémového výkonu o 15 % na 85 kW (116 k) při snížení spotřeby v měřicím cyklu o 20 %.
 
V interiéru je nový bi-nokulární přístrojový panel a v nabídce je i head-up displej. V základní výbavě je inteligentní adaptivní tempomat včetně semiautonomního řízení, soubor prvků Toyota Safety Sense 2.5, který mj. zahrnuje předkolizní bezpečnostní systém s funkcí rozpoznávání chodců a cyklistů, systém zmírňování rizika kolize na křižovatkách, asistent pro udržení v jízdním pruhu, systém sledování únavy řidiče nebo nouzový asistent řízení.
 
Základní cena pětidveřového hatchbacku s motorem 1,0 VVT-i ve výbavě Active začíná na 335 000 Kč, cena hybridní verze začíná na 445 000 Kč. Zahájení prodeje doprovází cenové zvýhodnění  21 000 Kč na vybrané verze. V rámci loučení se stávající generací Toyoty v ČR připravila nabídku Yaris Klasik, v rámci které lze pořídit verzi se zážehovým motorem a přímo řazenou pětirychlostní převodovkou od 299 000 Kč.