nový opel corsa startuje s cenou od 219 900 kč | Aktuality | autoweek.cz

Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč

Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč

24.11.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel zveřejnil kompletní ceník nastupující Corsy páté generace. Za 219 900 Kč je nabízena třídveřová verze Selection 1,2 16V 50 kW, v jejíž výbavě je mj. ESP, asistent pro rozjezdy do kopce, elektrické ovládání předních oken a zrcátek, 6 airbagů a dálkově ovládané centrální zamykání.

Přesto, že nová Corsa si přiváží mnohem vyspělejší techniku a kvalita interiéru je podstatně lepší, ceny zůstávají velmi příznivé. Už tradiční zvláštností ceníku Opelu jsou akční ceny, které jsou ve skutečnosti těmi dlouhodobě platnými, za něž zákazníci vozy nakupují. Vyšší verze jsou standardně nebo za příplatek vybaveny mnoha vyspělými prvky a technickými vymoženostmi, z nichž řada se v této automobilové třídě dosud neobjevovala.

 

Opel Corsa E jsme detailně popsali zde a zde.

 

Cenová politika

Cena Corsy 5. generace tedy začíná na 219 900 Kč (což je dlouhodobá akční cena) získá zákazník třídveřovou verzi s výbavou Selection a motorem 1,2 16V/50 kW. V této výbavě je např. elektronický stabilizační systém ESP, asistent pro rozjezdy do kopce, systém kontroly tlaku v pneumatikách, elektrické ovládání předních oken, výškově a podélně nastavitelný volant, úchyty ISOFIX, čelní, boční a hlavové airbagy, dálkově ovládané centrální zamykání, elektricky ovládaná zpětná zrcátka v barvě karoserie a posilovač řízení s režimem City.

 

Pětidveřová karoserie Opelu Corsa 5. generace se dodává za příplatek 15 000 Kč, tzn. cenová nabídka začíná na 234 900 Kč.

 

Při délce 402 cm poskytuje Opel Corsa dostatek prostoru pro pět osob, a to i ve sportovnější třídveřové verzi. Objem zavazadlového prostoru je 280 resp. 285 l (pro 3- a 5-dveřovou verzi), po sklopení zadních sedadel až 1090 resp. 1120 l. Novou Corsu si v Evropě ještě před jejím uvedením na trh objednalo přes 45 000 zákazníků.

 

U elektrického posilovače řízení může řidič stlačením knoflíku aktivovat režim City. Posilovač výrazně zvýší svůj účinek, což je užitečné při manévrovaní v hustém městském provozu nebo omezených prostorách. Součástí standardní výbavy je asistenční systém pro rozjezd do svahu Hill Start Assist, který udržuje tlak v brzdové soustavě ještě 2 s po uvolnění pedálu brzdy. To zabrání samovolnému couvnutí vozu při rozjezdu.

 

Nadstandardní výbava

Nová Corsa si přináší hned několik asistenčních systémů, ze kterých mnohé nebyly až dosud ve třídě malých automobilů vůbec dostupné. Systém Park Assist identifikuje dostatečně velké parkovací místo a automaticky zaparkuje vozidlo bez toho, aby řidič sám musel otáčet volantem. Systém využívající ultrazvukové senzory proměřuje parkovací místa v podélném i příčném směru, vypočítá trajektorii vozu a samočinně ovládá řízení tak, aby Corsa plynule zacouvala do parkovacího místa.

 

Zařízení Park Assist se vždy kombinuje s asistenčním systémem pro bezpečnou změnu jízdního pruhu Side Blind Spot Alert, který využívá ultrazvukové senzory s dosahem 3 m po obou stranách vozu. Tyto senzory registrují jiná vozidla nebo předměty v oblasti mrtvých úhlů vnějších zpětných zrcátek. Když se do dosahu senzorů dostane jiné vozidlo, v příslušném vnějším zpětném zrcátku se rozsvítí výstražná LED dioda.

 

Aktivní bezpečnost zvyšuje i kamerový systém Opel Eye druhé generace s funkcí čtení dopravních značek Road Sign Recognition, asistenčním systémem pro udržování jízdního pruhu Lane Departure Warning, asistenčním systémem dálkových světel High Beam Assist nebo monitorováním odstupu od vpředu jedoucích vozidel Following Distance Indication s funkcí varování proti kolizi Forward Collision Warning.

 

Infotainment

Na přání dodávaný systém infotainmentu IntelliLink se 7" dotykovým displejem ve středové konzoli v  dosahu řidiče i spolujezdce. Infotainment značky Opel je kompatibilní se smartfony Apple i přístroji s operačním systém Android. Řidič může využívat různé aplikace jako např. BringGo pro navigaci nebo Stitcher a TuneIn pro příjem rozhlasového vysílání a podcastů z internetu.

 

Integrace přístrojů s operačním systémem Apple iOSdo systému IntelliLink umožňuje využívat hlasové ovládání SIRI Eyes Free. Řidič si může nechat předčítat přicházející textové správy SMS, může diktovat SMS i e-maily aniž by musel spouštět ruce z volantu a odpoutávat pohled od provozu před sebou. Díky technologii  MirrorLink je možné všechny funkce smartfonu (kompatibilního se standardem MirrorLink 1.1) zobrazovat a ovládat prostřednictvím systému IntelliLink.

 

  • Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč
  • Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč
  • Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč
  • Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč
  • Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč
  • Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč
  • Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč
  • Nový Opel Corsa startuje s cenou od 219 900 Kč