opel grandland x do prodeje | Nové modely | autoweek.cz

Opel Grandland X do prodeje

Opel Grandland X do prodeje

01.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel vstupuje do nejrychleji se rozvíjejícího segmentu evropského trhu, mezi kompaktní SUV a crossovery s modelem Grandland X. Uvádí ho na český trh s velmi přitažlivou cenovou nabídkou za velmi bohatě vybavenou základní verzi.
Zahájení prodeje modelu Grandland X je jedním z vrcholů letošní modelové ofenzivy, označované 7 in 17, tedy sedm premiér během roku 2017. Současně doplňuje nabídku Opelu mezi SUV a crossovery jako největší z modelů (délka 448 cm) vedle malého crossoveru Crosslandu X (délka 421 cm), který byl po uvedení na trh zákazníky přijat s velkým zájmem, a skutečného SUV s možností pořízení pohonu všech kol Mokka X (délka 428 cm).
 
Špičková technika od Opelu i PSA
Stejně jako Crossland X i Grandland X vychází ze spolupráce s koncernem PSA, jehož součástí se mezi tím Opel stal. V porovnání s Peugeotem 3008, vycházejícím ze stejného základu, je Grandland X odlišný robustnějším stylem ale i použitím mnoha technických prvků typických pro vozy Opel. Jde například o unikátní ergonomická sedadla s certifikátem AGR nebo světlomety AFL LED, které sice nepoužívají technologii matrix, nicméně nabízejí sedm funkcí nasvícení prostoru před vozem včetně automatického přepínání dálkových světel s využitím kamery Opel Eye nebo nasvícení prostoru zatáčky při zatáčení. Standardně se dodávají LED pro denní svícení a jako zadní světlomety.
 
Na rozdíl od Crosslandu X Grandland X od PSA přebírá systém pro zlepšení záběrových schopností Intelli Grip s možností volby z pěti režimů jako náhrada pohonu všech kol při zhoršení jízdních podmínek.
 
Prostornost, komfort i komunikování
Grandland X chce zákazníky oslovit prostorností, jízdním komfortem i nabídkou nejmodernějších technologií.  Ty reprezentuje bohatá nabídka asistenčních systémů, usnadňujících řízení, ale i rozsáhlé možnosti komunikace. Vrcholem nabídky je systém Navi 5.0 IntelliLink, převzatý od Peugeotu, takže ovládaný poněkud jinak než systémy Opelu, které jsou rovněž v nabídce a umožňují i propojení s Appler CarPlay nebo Android Auto (s možností využívat Google maps ale i nový systém dopravních informací Waze). Samozřejmostí je i možnost využití služeb telematického systému Opel OnStar.
 
Opel Grandland má zavazadlový prostor o objemu 514 l, při sklopení opěradel zadních sedadel 1652 l. Podlahu lze umístit ve dvou polohách - tak, aby byla ve stejné výšce jako hrana nakládacího otvoru nebo ji snížit. Pro přepravu dlouhých předmětů je v opěradle zadních sedadel otvor.
 
K většímu komfortu přispívají i v tomto segmentu ne zcela běžné prvky výbavy, jako jsou ventilovaná přední sedadla, vyhřívaný volant, vyhřívaná sedadla i vzadu nebo vyhřívané čelní sklo.
 
Začátek se dvěma motory a převodovkami
Opel Grandland X přichází do prodeje se dvěma motory - zážehovým tříválcem 1,2 l Turbo/96 kW (130 k) a vznětovým 1,6 Diesel/88 kW (120 k), oba s možností kombinace se šestirychlostní přímo řazenou nebo šestistupňovou samočinnou převodovkou. Už v příštím roce se přidá nejvýkonnější vznětový motor 2,0 CDTi s novou osmistupňovou automatickou převodovkou. Připravuje se i úplně první plug in hybrid v nabídce Opelu Grandland X PHEV, který svým uspořádáním přinese i možnost využití pohonu všech kol, protože k pohonu předních kol spalovacím motorem se v případě potřeby připojí (nebo jej nahradí) pohon zadních kol elektromotorem.
 
Přitažlivá cenová nabídka
Základní verze Selection 1,2 Turbo 6MT přichází do prodeje s akční cenou 479 900 Kč. Do jeho základní výbavy patří mj. asistent pro rozjezd do kopce, LED denní svícení a LED zadní svítilny, elektrické ovládání oken i vnějších zrcátek, klimatizace, palubní počítač, grafický informační displej, systém rozpoznávání dopravních značek, výstraha při vybočení z jízdního pruhu, tempomat, audiosystém R4.0, Bluetooth a elektricky ovládaná parkovací brzda. Výbava Enjoy přidává ještě mj. i systém OnStar, audiosystém R4.0 IntelliLink s ovládáním na volantu a litá 17“ kola. To vše s navýšením ceny o 35 000 Kč.
 
Grandland X je prvním vozem Opel vyráběným ve Francii - v hlavním závodě Peugeotu v Sochaux.
  • Opel Grandland X do prodeje
  • Opel Grandland X do prodeje
  • Opel Grandland X do prodeje
  • Opel Grandland X do prodeje
  • Opel Grandland X do prodeje