name | autoweek.cz

Ford Pro přichází do Evropy

Ford Pro přichází do Evropy

03.05.2022 | Vladimír Rybecký | Autoservis

Ford Pro přináší komplexní řešení pro zvýšení produktivity evropských provozovatelů užitkových automobilů. Integruje vozidla se softwarem a digitálními službami s cílem zvýšit produktivitu užitkových vozových parků.
Společnost Ford Pro přichází s inovativními digitálními řešeními, která mají zvýšit provozuschopnost a snížit provozní náklady. Nová společnost Ford Pro staví na silném globálním základu, který jí poskytuje vedoucí pozice značky Ford v oblasti užitkových automobilů.
 
Ford Pro je nová globální organizace zaměřená na poskytování řešení provozovatelům užitkových vozidel od živnostníků až po velké podniky. Řešení Ford Pro v sobě spojují software, nabíjení, servis a financování pro užitková vozidla. Ford Pro je první aktivitou svého druhu v sektoru užitkových vozidel. Poskytuje plně integrovaná digitální řešení, jež pomáhají zákazníkům spravovat jejich vozové parky s vozy poháněnými spalovacími motory i elektricky nebo s vozidly jiných značek.
 
Vozy Ford Pro Vehicles pro každou práci a každého zákazníka
Automobily vybavené permanentním on-line připojením jsou jádrem nabídky Ford Pro, která zákazníkům umožňuje maximalizovat produktivitu a provozuschopnost vozového parku pomocí celé sady integrovaných řešení. Ford Pro pomůže zákazníkům i usnadnit přechod na elektrické vozové parky díky své nabídce užitkových elektromobilů.
 
Polovina všech užitkových vozů Ford prodaných v Evropě je upravena podle specifických potřeb zákazníků. Posláním týmu Ford Pro Special Vehicles je vycházet jim vstříc prostřednictvím řešení pro přestavby ať už jde o vozy poháněné spalovacím motorem nebo elektricky. Požadavkům na přestavby vychází vstříc síť 200 přestavbářů zapojených do programu QVM (Qualified Vehicle Modifier). Tým Special Vehicles rozšiřuje svou nabídku o unikátní služby, které zvyšují produktivitu zákazníků i přestavbářů. Patří sem digitální řešení pro integraci systémů třetích stran do dotykové obrazovky ve vozidle nebo homologace a technická podpora pro zvýšení efektivity procesu přestavby.
 
Informace a upozornění prostřednictvím Ford Pro Software
Ford Pro Software přináší digitální ekosystém, který využívá živá data k integraci vozidel, telematiky, nabíjení i servisu do výkonných, uživatelsky přívětivých platforem zvyšujících produktivitu. Tento integrovaný přístup zvyšuje hodnotu každého řešení Ford Pro.
 
Vozové parky mohou k optimalizaci správy svých vozidel s on-line připojením využívat výkonný software Ford Pro Telematics pro zjednodušení správy vozového parku. Jedná se o lokalizaci vozidel v reálném čase, upozornění na jejich stav či sledování řidičů. Ford Pro Telematics umožňuje vedle vozidel Ford spravovat i modely jiných značek. Stačí do nich zapojit speciální zásuvný modul. Firmy, které přejdou na plně elektrická užitková vozidla, budou moci využívat služby Ford Pro E-Telematics.
 
Software Ford Pro je zajímavý také pro leasingové společnosti a velké vozové parky s již existujícími telematickými řešeními. Datové služby Ford jim prostřednictvím Transportation Mobility Cloudu poskytují zabezpečená data o vozidlech i další informace potřebné k optimální správě vozového parku. Majitelé vozových parků s pěti a méně vozidly mohou využívat bezplatnou aplikaci FordPass Pro chytré telefony.
 
Full-service nabíjení Ford Pro Charging
Pro usnadnění přechodu na elektromobily nabízí Ford Pro Charging firmám integrovaný systém nabíjení pro vozové parky. Služba zahrnuje instalaci hardwaru a software pro správu, přičemž obojí spolupracuje s elektrickým E-Transitem. Pro podporu vozových parků, jejichž řidiči jezdí se svým pracovním vozidlem domů, zjednodušuje Ford Pro Charging také instalaci a správu domácích wallboxů. Ford Pro Charging poskytuje také přístup k síti čítající více než 300 000 nabíječek s centralizovaným účtováním.
 
Minimalizace prostojů díky Ford Pro Service
Prostoje jsou po palivu a odpisech pro vozové parky třetím nejvyšším nákladem. Důležitým prvkem ekosystému Ford Pro je proto i oddělení Ford Pro Service, které díky propojení údajů z online vozidel a servisní síti pomáhá udržet vozy zákazníků v provozu. Evropskou servisní síť Ford Pro tvoří 800 Transit center. Jedná se tak o největší specializovanou síť pro užitková vozidla na trhu. Síť Ford Pro je také připravena na elektrickou éru – po Evropě má 1500 certifikovaných prodejců elektrických vozidel a 4500 autorizovaných servisů, které mohou zajišťovat servis pro E-Transit.
 
Součástí Ford Pro budou i vozidla vybavená pro servis v terénu. Tento mobilní servis již funguje ve Velké Británii, zavádí se v Německu a bude i na dalších trzích. Posádky mobilního servisu mohou provádět 70 % servisních a opravárenských prací, a to i na automobilech jiných značek.
 
Klíčovým prvkem Ford Pro je on-line systém FordLiive, který v reálném čase zajišťuje propojení mezi vozidly, jejich provozovateli a autorizovanými servisy Ford Pro. V Evropě je již v provozu 620 000 užitkových vozů Ford vybavených online připojením. Zákazníci mohou využívat FordLiive po aktivaci modemu FordPass Connect a registraci softwarového balíčku Ford Pro. Systém FordLiive zákazníky upozorní na stav vozidla prostřednictvím softwaru Ford Pro a komunikuje s Transit centry, která díky tomu diagnostikují problém rychleji, mohou v předstihu objednat náhradní díly a naplánovat návštěvu v servisu tak, aby výpadek byl co nejkratší. Specializovaná centra FordLiive budou v Maďarsku, pod které bude spadat i Česká republika, otevřena ještě letos.
 
Jednodušší administrace financování díky Ford Pro Financing
Integrovanou nabídku vozidel, produktů a služeb Ford Pro bude možné financovat prostřednictvím připravovaného programu Ford Pro FinSimple – jednotného transparentního a flexibilního plánu financování, který umožní provozovatelům užitkových vozidel soustředit se na úspěšné podnikání.