name | autoweek.cz

Malé SUV Citroën C3 Aircross se sedmi místy

Malé SUV Citroën C3 Aircross se sedmi místy

18.04.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Citroën C3 Aircross bude uveden na trh s plně elektrickým pohonem i s variantami na benzin. Je založen na platformě Smart Car od Stellantisu a jako první malé SUV nabídne volbu sedmi míst.

Citroën s druhou generací C3 Aircross vstupuje na trh nízkonákladových malých SUV dosud kontrolovaný značkou Dacia a nově i čínskými vozy MG. C3 Aircross druhé generace je založen na platformě Stellantis Smart Car, vyvinuté původně pro Indii, Latinskou Ameriku a další mimoevropské regiony. Ta je také základem nového hatchbacku C3 a připravovaného Opelu Frontera. Nový C3 Aircross bude uveden na trh v létě s plně elektrickým pohonem, podobně jako držitel ocenění EcoBest 2024, nový malý hatchback C3, ale také se zážehovým motorem a mild hybridními variantami.

 

Klíčovým prodejním prvkem novinky bude možnost objednat sedm sedadel, což je v tomto segmentu v Evropě úplná novinka. Citroën sice nezveřejnil ceny, nicméně uvedl, že C3 Aircross má ambici zatřást trhem s velmi konkurenčním cenovým umístěním.

 

Nový C3 Aircross úzce souvisí s verzí uvedenou na trh v loňském roce pro indický a jihoamerické trhy. Malá sedmimístná SUV jsou na indickém trhu oblíbená. V Indii už byl ohlášen i třetí model Citroënu na platformě Smart Car, a to kupé SUV Basalt, ovšem u toho zatím není jasné, zda bude uveden i v Evropě.

 

Nový C3 Aircross je dlouhý 4390 mm, o 230 mm delší než stávající model aby mohl pojmout sedmimístnou variantu. Více technických informací nebylo zveřejněno. Plně elektrická verze hatchbacku C3 má levnější verzi s akumulátorem LFP 44 kWh pro dojezd 320 km.

 

Stávající C3 Aircross je na trhu od roku 2017 a vyrábí se v továrně Stellantis ve španělské Zaragoze. Byl vyvinut ve spolupráci s General Motors a nemá plně elektrickou variantu.

 

Mezi potenciální konkurenty novinky bude patřit mj. i Škoda Kamiq.