name | autoweek.cz

Nová Škoda Epiq

Nová Škoda Epiq

15.03.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Model Škoda Epiq od roku 2025 rozšíří nabídku čistě elektricky poháněných vozů značky Škoda. Digitální designová studie ukazuje elektromobil ze segmentu malých městských crossoverů s cenou okolo 25 000 euro (630 000 Kč). Vyrábět se bude ve Španělsku v Pamploně.

Škoda Auto odtajnila jméno malého elektrického městského crossoveru společně s předvedením digitální designové studie poskytující první pohledy na nový model. Cena vozu Škoda Epiq, jehož odhalení je naplánováno na rok 2025, se má pohybovat okolo 25 000 eur (630 000 Kč).

 

Malé SUV s délkou 410 cm bude mít dostatek prostoru pro pět osob a zavazadlový prostor o objemu až 490 l. Slibuje mnoho nových technologií, možností konektivity a asistenčních systémů. Dojezd na jedno nabití má být přes 400 km. Škoda Epiq také podporuje obousměrné nabíjení, což z vozu učiní pojízdné elektrické úložiště, jež může energii poskytovat domácím a jiným spotřebičům.

 

Vyrábět se bude ve španělské Pamploně jako výsledek společného projektu vývoje a výroby značek Škoda, Cupra a Volkswagen, které tvoří skupinu objemových značek Core koncernu Volkswagen.

 

Designová studie modelu Škoda Epiq má výrazně tvarovanou kapotou. Leskle černá maska Tech-Deck Face ukrývá radar a přední kameru. Po stranách se nacházejí LED moduly ve tvaru písmene T s dvojí funkcí denního svícení a směrových světel. Přední světlomety jsou umístěny v nižší, sekundární poloze. Jejich světelné moduly disponují technologií LED Matrix. Součástí robustního předního nárazníku je spoiler. Nízká, mírně se svažující linie střechy přechází ve střešní spoiler. Zadní partie vozu zaujmou robustním nárazníkem.

 

Škoda Epiq bude prvním sériovým vozem s minimalistickým interiérem v pojetí Modern Solid, který se zaměřuje na odolné a udržitelné materiály. Nabízí otevřenou odkládací schránku s bezdrátovým nabíjením pro mobilní telefony ve volně stojící středové konzole, stejně jako další odkládací schránky. Simply Clever prvky se nachází také v zavazadlovém prostoru, například háčky na tašky, cargo elementy, upevňovací prvky nebo odkládací prostor ukrytý pod podlahou.

 

Fyzická tlačítka a haptické otočné ovladače usnadňují ovládání základních funkcí za jízdy. Digitální klíč umožňuje širokou škálu nastavení prostřednictvím chytrého mobilního telefonu.

 

Společnost Škoda Auto investuje do své transformace v oblasti elektromobility v nadcházejících letech 5,6 miliard eur. Prvním vozem uvedeným v rámci nadcházející kampaně zaměřené na elektromobily bude kompaktní SUV Škoda Elroq. Jeho představení je plánováno na podzim tohoto roku.