name | autoweek.cz

Nové Škody Kodiaq a Superb přijíždějí na český trh

Nové Škody Kodiaq a Superb přijíždějí na český trh

10.11.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Prodejci značky Škoda v České republice začala přijímat objednávky na nové generace modelů Kodiaq a Superb ve variantě kombi, oba s motorem 2,0 TDI 110 kW a převodovkou DSG.

Druhá generace modelu Škoda Kodiaq vstupuje na český trh. Prozatím je k dostání s motorem 2,0 TDI 110 kW ve spojení s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG a pohonem předních kol. Ostatní motorizace budou nabíhat v průběhu roku 2024. Všichni autorizovaní obchodníci značky Škoda na území ČR začali přijímat objednávky, první vozy budou zákazníkům k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2024.

 

Základní výbava Selection zahrnuje například LED přední světlomety s asistentem dálkových světel, hlídání mrtvého úhlu, asistent udržování jízdního pruhu, asistent rozjezdu do kopce, rozpoznávání dopravních značek s hlídáním rychlosti, parkovací senzory vpředu a vzadu, parkovací kameru, 10“ virtuální kokpit, světelný i dešťový senzor, třízónovou klimatizaci Climatronic, vyhřívání předních sedadel, bezdrátové nabíjení telefonu a mnoho dalších komfortních i bezpečnostních prvků. Doporučená prodejní cena začíná na 1 040 000 Kč včetně DPH.

 

Všichni autorizovaní obchodníci značky Škoda na území České republiky rovněž začínají přijímat objednávky na novou generaci modelu Superb. První vozy budou k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2024. Superb  přichází na domácí trh nejprve v karosářské variantě kombi s jednou motorizací 2,0 TDI. Další pohonné jednotky, jakož i provedení liftback, rozšíří nabídku v průběhu roku 2024.

 

Škoda Superb Combi je aktuálně dostupná s motorem 2,0 TDI 110 kW, který je standardně spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Největší točivý moment je 360 Nm při 1600-2750/min.

 

Na českém trhu se nový Superb Combi nabízí ve dvou výbavových stupních. Už v základní verzi Selection mezigeneračně přibyly mnohé položky, například o parkovací senzory vpředu i vzadu, parkovací kameru vzadu, tempomat s inteligentním omezovačem rychlosti, komfortní přední sedadla s částečně elektrickým nastavením, 17“ litá kola Mintaka a mnoho dalšího. Doporučená prodejní cena začíná na 1 035 000 Kč včetně DPH.

 

Vrcholná verze Laurin&Klement přidává mj. masážní funkci předních sedadel s 10 vzduchovými vaky, elektricky ovládaný roletový kryt zavazadlového prostoru pro kombi, asistovanou jízdu 2.0+ s uloženým parkovacím manévrem či ambientní osvětlení interiéru s RGB modulem. Je k dostání za doporučenou prodejní cenu od 1 235 000 Kč včetně DPH.