name | autoweek.cz

Renault Espace se poodhaluje

Renault Espace se poodhaluje

15.02.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Před oficiální jarní prezentací Renault po etapách naznačuje podobu budoucí generace modelu Espace. Bezpochyby nadobro opustí koncept minivanu, aby se stal skutečným až sedmimístným SUV, ale s kompaktnějšími rozměry.

Známé jméno, zcela nový model: Renault odhalil siluetu připravovaného Espace. Elegantní dynamický boční profil ukazuje, že Espace definitivně opouští v 90. letech nejperspektivnější koncept minivanu (MPV) a posouvá se definitivně k dnes dominujícím SUV. Nový Espace je vlastně prodloužený Austral se stejným základ v platformě CMF-CD aby mohl přepravovat až sedm cestujících.

 

Nové SUV od Renaultu bude k dispozici ve dvou verzích s pěti a sedmi sedadly. I přes kompaktnější rozměry s délkou 472 cm (o 14 cm méně než současný model) nabídne víc prostoru v interiéru než předchůdce, přičemž si uchová přemíru komfortu pro dlouhé cesty.

 

Typografie posledního E v označení modelu vybočuje z řady, což dokládá přípravu k elektrifikaci, takže bude využívat hybridní a plug-in hybridní pohonné jednotky.

 

Veřejná premiéra nového Renaultu Espace se uskuteční na jaře 2023.