name | autoweek.cz

Elektrické kombi Volkswagen ID.7 Tourer

Elektrické kombi Volkswagen ID.7 Tourer

20.02.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Volkswagen v létě uvede na trh své první elektrické kombi ID.7 Tourer. Bude představovat alternativu k praktickému bestselleru Passat Variant pro novou generaci zákazníků.

Po elektricky poháněném sedanu přidává Volkswagen do modelové řady ID 7 i kombi. I když se tomuto typu karoserie ve Wolfsburgu s vždycky říkalo Variant, v éře elektromobility se pro odlišení od normálních aut přejmenovalo na Tourer. Opustit osvědčené označení, symbolizující mimořádně praktická a obchodně velmi úspěšná auta, a použít takové, jaké v různých formách hojně najdeme u konkurence, působí velmi neobvykle.

 

Donedávna byly elektrická kombi výjimkou, ale stále více aut s akumulátory nabízí i velký prostor pro náklad, jako např: Peugeot 308 SW a Opel Astra Sports Tourer nebo BMW i5 Touring, které se, na rozdíl od VW, drží tradičních označení. Volkswagen kompletuje horní část ve své nabídce elektromobilů. ID.7 Tourer doplní praktický Passat Variant, ovšem není tak prostorný, zřejmě proto, že u nové generace uživatelů už ve Wolfsburgu neočekávají, že by auto využívala tak, jako dosavadní uživatelé kombíků milující turbodiesely.

 

Při nezměněné délce 491 cm a rozvoru náprav 297 cm má protaženou střechu, ale šikmým profilem jde víc o Shooting Break než kombi. Zavazadlový prostor má základní objem 605 l, což je o 60 l víc než u sedanu ID.7. Při sklopeném opěradle zadních sedadel vzroste na 1714 l, o 130 l víc než u sedanu. To je působivé mezi elektromobily, ale zdaleka se to neblíží novému Passatu Variant s 690 l resp. 1920 l.

 

Tourer také přichází s obřím akumulátorem - zatímco dosud měla tato modelová řada 77 kWh, objednat jej lze také s akumulátorem 86 kWh, takže normovaný dojezd vzroste na 685 km. Jistěže na Passat Variant s turbodieselem je to málo, ale variantám na benzin se téměř vyrovná. Volkswagen také optimalizoval nabíjení nabíjecím výkonem až 200 kW místo dřívějších 175 kW.

 

Celoevropský předprodej bude zahájen již v prvním čtvrtletí letošního roku.