name | autoweek.cz

Cupra hlásí: z Rebela se stane Raval

Cupra hlásí: z Rebela se stane Raval

13.05.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Malý městský crossover Cupra uvedla v roce 2021 jako koncept Urban Rebel. Nyní oznámila jeho definitivní jméno: bude se jmenovat Raval podle čtvrti v Barceloně. Zahájení výroby je naplánováno na rok 2025 stejně jako pro malý Volkswagen ID.2 a crossover Škoda Small.

S výjimkou Seatu, jehož budoucnost je velmi nejistá, chystají všechny spotřebitelské značky skupiny Volkswagen malé elektrické městské modely. Volkswagen ID.2 dorazí v roce 2025. Malý crossover Škody, zatím s pracovním názvem Small, přijde o pár měsíců později. A Cupra ve stejnou dobu uvede na trh městský model, který bude založen jako jeho bratranci na platformě MEB. Všechny tři koncernové malé elektromobily se budou vyrábět v Martorellu na předměstí Barcelony.

 

Nyní už známe jméno budoucího městského vozu Cupra. Oficiálně jej krátce před autosalonem v Barceloně oznámil šéf značky Cupra Wayne Griffiths. Sériová verze vycházející z koncepčního vozu Urban Rebel, představená v roce 2021, se bude jmenovat Raval podle čtvrti Barcelony.

 

Stejně jako Volkswagen ID.2 bude mít Cupra Raval formát městského vozidla o délce kolem 4 m. Jaké bude umístění Ravalu ve srovnání s připravovaným crossoverem Škoda Small a Volkswagenem ID.2 s první cenou stanovenou na 25 000 eur, se teprve uvidí. Určitě ale nebude za cenu srovnatelnou se Seatem Ibiza. Otázkou spíš je, zda namísto pozice dalšího konkurenta Renaultu 5 E-Tech nebude směřovat do role konkurenta budoucího sportovního hatchbacku Alpine A290.

 

Cupra v Barceloně příští týden vystaví také budoucí Tavascan a virtuální showcar Dark Rebel. Doposud si více než 100 000 fanoušků značky nakonfigurovalo svůj osobní Dark Rebel ve virtuálním prostředí. Tyto návrhy by měly být brány v úvahu při navrhování skutečného předváděcího vozu.