name | autoweek.cz

Auto archív

 • autoweek.cz - Auta, která rozhýbala Evropu

  22.08.2009 - Auta, která rozhýbala Evropu

  V 50. letech se osobní automobil i v Evropě rozšířil natolik, že přestal být výsadou nejbohatších. Stal se nezbytnou součástí každodenního života.
  Rozvoji motorismu v Evropě napomohlo budování silniční a především dálniční sítě, stejně jako zavádění masové výroby podle amerického vzoru. Významnou roli v tomto vývoji ale sehrálo několik automobilů, které se staly symbolem své doby a dnes se označují za kultovní.

 • autoweek.cz - Auta roku v Evropě - část 2.

  18.08.2009 - Auta roku v Evropě - část 2.

  Anketa Auto roku zprvu nebudila velký zájem a její vítěz se musel spokojit jen s několika řádky v odborném tisku. Postupně ale vliv ankety rostl a spolu s tím rostl i zájem automobilek o úspěch. Mnohé výsledky proto vyvolávaly pochybnosti o tom, zda v některých případech působení výrobců na volitele nepřekračuje únosnou mez. Této kritice učinilo přítrž především postupné rozšíření poroty do dalších zemí a zveřejnění hodnocení každého ze členů poroty.

 • autoweek.cz - Auta roku v Evropě - část 1.

  11.08.2009 - Auta roku v Evropě - část 1.

  Od roku 1964 se vyhlašuje evropské Auto roku. Zprvu nenápadná anketa se postupně rozrostla ve fenomén s velkým marketingovým významem.


«    12 / 12    »